Ahoj přátelé,

nezadržitelně se blíží start nové sezóny a s tím jsou spojeny určité povinnosti , hlavně platba členských příspěvků a to jak klubové v rámci členství ve Spartaku Vrchlabí, tak i členské příspěvky v rámci ČKA. 
 
Možná jste již zaregistrovali, k 24. 7. 2023 vyšla v platnost novela sportovně technických předpisů a to i v oblasti platby členských příspěvků pro ČKA, viz web. stránky ČKA - odkaz 
 
Do konce srpna musí všichni hráči ze sezóny 2022 - 2023 doplatit 200,- Kč, resp. 100,- Kč mládež a důchodci od 65 let. Od ledna 2024 nastává změna platby a členské příspěvky se budou vždy platit do 31 ledna.  
 
  •  Jde o to, že členský příspěvek zaplacený v průběhu roku je vlastně příspěvek pro kalendářní rok. Tím, že se příspěvek platil do konce srpna, platilo v dosavadním systému, že člen uhrazením získal právo v účasti našich soutěží až do konce jarní části následujícího roku. Bohužel, neměl vlastně zaplaceny pro jarní část příspěvky, ale pouze se získalo právo startu v jarní části na dluh, který se pak opět v srpu doplatil (nastával problém jak mělo ČKA své členy vykázat v Rejstříku sportu). Startem v jarní části dluh opět nastal. Změnou tento dluh odpadá.

Ze změn ještě uvádím např.: 

  • Značka pro rozeběh se mohla dát nalevo či napravo od náhozové desky, ale nikdy za desku a už vůbec ne na desku. Na desku se nesmí dát i nadále, ale může se dát i za náhozovou desku.
  • Konference WNBA přijala změnu věkových kategorií pro mezinárodní soutěže - ve všech mládežnických kategorií mimo juniorů nastává posun o jeden rok u horní hranice (např. z 14 na 15 let u st. žáků), junioři mají nové rozpětí 20 - 23 let. Pro tuzemské soutěže se připravuje nová metodika a dokud nebude vydána, nic se v nár. soutěžích nemění. 
Soutěže:
V září začínají mistrovské soutěže a do konce srpna také musíme odeslat soupisky družstev. Žádám všechny členy, kteří loňskou sezónu nehráli a nyní chtějí hrát, ať se okamžitě ozvou a opačně, pokud je nějaký hráč, který zatím nechce být na soupisce napsán, tak se také neprodleně ozvěte. Děkuji.
Všechny týmy začínají zápasy venku:
Start A týmu v divizi: 15.9. 2023 v 17:00 hod  - Milovice A  - Vrchlabí A 
Start B týmu v přeboru A: 14.9. 2023 v 17:00 hod  - Jičín B - Vrchlabí B
Start C týmu v soutěži A:  21.9. 2023 v 17:00 hod  - Dobruška B - Vrchlabí C
Dorost 1.KLD B: 17.9. 2023 v 10:00 hod  - Kolín - Vrchlabí (v Kutné Hoře)
Brigády:
  • Technická brigáda bude v pondělí 4. 9. 2023 cca od 16:00 hod (případný čas upřesní Šťáva)
  • Generální úklidová brigáda bude v úterý 5. 9. 2023 od 16:00 hod.
Krom klasického úklidu všech prostor, včetně luxování, mytí a to i kuželek a dopadiště, bude potřeba stáhnout starou pastu, navoskovat a vyleštit dráhy. DOUFÁM, ŽE SE SEJDEME V DOSTATEČNÉM POČTU.
Dne 8.9. 2023 si někteří hráči tech. brigády půjdou zakoulet a vyzkouší dráhy a provedou případné doladění. 
NEZAPOMEŇTE - před prvním zápasem je potřeba dráhy opět přeleštit. Pokud to neudělá dobrovolník, musí to provést první domácí tým, což bude B tým.
Turnaje:
Tak jako v předchozích letech jsme se přihlásili do pořádání dětských turnajů a zařazení Krakonošova poháru do kvalifikačního turnaje MČR dvojic.
Krakonošův pohár byl již jako kvalifikační turnaj MČR dvojic vybrán, termín 15.12. 2023 - 7.1. 2024.
Výsledky pro mládežnické turnaje neznám, ale předpokládám, že nám přidělí na 28.10. 2023 Pohár mladých nadějí a na 17.11. 2023 Český pohár dorostu.
Služby na akce budeme i nadále řešit přes týmy.
Jelikož jsou stálé dotazy na Turnaj kantýnského, tak ten letos nepořádáme.
Za celý výbor přeji všem hráčům vždy výborné, vítězné výsledky a taky hodně zdraví po celou sezónu.
Štěpán